Jednobarevný Spider Solitaire

Obrázek stránky Jednobarevný Spider Solitaire Jednobarevný spider solitaire se hraje se 104 kartami, kde mají všechny jednu jedinou barvu. Nejčastěji to bývají piky. V této variantě solitéru musíte vytvářet seřazené sloupce karet od krále po eso. Tím že se hraje jen z jednou barvou, tak je skládání snazší. Jakmile máte seřazenou kompletní řadu, tak všechny karty ve sloupci zmizí a vy můžete pokračovat dále.

Na začátku hry se rozdají karty a na stole leží 10 sloupců karet. První čtyři mají po pěti kartách a dalších šest po čtyřech kartách. V balíčku je pak dalších 60 karet pro dokládání. Existují i varianty kde je v každém sloupci o jednu kartu víc a v balíčku je pak karet 50.

Při hře se snažte seřadit nejprve karty mezi sloupci a teprve když už nebudete mít jak dál, tak klikněte na hlavní balíček. Do každého sloupce se vám přidá jedna karta. Pokud karty na sebe nenavazují (Jakože na 99% nebudou) tak můžete hýbat pouze z nejnovější kartou. Teprve až ji odstraníte, tak můžete přesunovat karty pod ní.

Pokud máte už seřazený sloupec karet, tak jej můžete přemístit celý najednou a to vždy kliknutím na nejvyšší kartu ve sloupci a jejím tažením na jiný sloupec. Až se vám podaří přesunout karty tak, že uvolníte celý sloupec, tak na volné místo můžete umístit jakoukoli kartu nebo nejlépe seřazený sloupec více karet.

Cílem hry je odstranit všechny karty z hracího pole. Jakmile se vám to podaří tak hra končí a v závislosti na hře si můžete uložit buď skóre nebo čas a nebo ani jedno.

Ve spider solitéru může nastat situace, kdy už nelze žádné karty kombinovat a to i přesto, že nejste zdaleka u konce. V takovém případě musíte hru restartovat, protože platí že ne každá hra jde dohrát.

Tento popis je určen pro hry: Spider Solitaire na čas , Spider solitaire , Spiderette Solitaire , Calculation Solitaire a kategorii Spider solitaire