Pyramid solitaire

Obrázek stránky Pyramid solitaire Pyramid solitaire se hraje s 52 kartami a je velice podobný tří věžovému solitéru ale na rozdíl od něj jsou karty umístěné do jedné pyramidy o 28 kartách, kde základ tvoří řada sedmi karet. Všechny karty jsou otočené lícem nahoru ale jsou položené vždy tak, že spodní dvě karty blokují jednu nad nimi. Ostatní karty jsou uloženy v hlavním balíčku lícem dolů a první karta leží vedle na kombinačním poli lícem nahoru. Cílem je také odstranit všechny karty ze stolu avšak postup je takový, že musíte spárovat vždy takové dvě karty jejichž součet hodnot dá dohromady 13.

Hodnoty vyšších karet jsou: Eso = 1, Kluk = 11, Dáma = 12, Král = 13. Krále lze jako jedinou kartu odstranit z pole jediným kliknutím a není třeba jej s ničím kombinovat. Všechny ostatní karty musí vytvořit pár jehož společná hodnota bude 13. Tedy například kluk a dvojka, dáma a eso, šestka a sedmička apod.

Nejprve se snažte kombinovat karty, které leží na stole a teprve když už nebudete mít s čím, tak klikněte na hlavní balíček, ze kterého se otočí první karta. S tou se pak pokuste kombinovat a pokud to stále nepůjde, tak otočte další. Takto postupujte stále dál.

Existují i varianty pyramid solitéru, kde se z balíčku neotáčí jen jedna karta ale tři. V takovém případě se trochu mění taktika hraní ale princip je stále stejný. Z počátku musíte trochu počítat hodnoty karet ale později se vám páry zaryjí do podvědomí a nad jejich hodnotami nebudete vůbec přemýšlet.

Hru vyhráváte když odstraníte všechny karty ze stolu a naopak prohráváte pokud dojdou karty v hlavním balíčku a na stole stále nějaká karta zůstává.

Abyste hru vyhráli tak si dobře promyslete taktiku a přemýšlejte nad tím jaké karty je dobré odstranit nejdřív abyste v budoucnu mohli odstranit jiné.

Tento popis je určen pro hry: CardMania Pyramid Solitaire , Pyramid Solitaire , Pyramid Solitaire Mummy's Curse a kategorii Pyramid