Návody na solitaire

Obrázek stránky Klasický Solitaire a Pásians ve verzi Klondike

Klasický Solitaire a Pásians ve verzi Klondike

V klasické hře solitaire je na stole hlavní balíček s kartami rubem vzhůru, 7 sloupců karet a 4 místa vyhrazená pro seřazené karty. Sloupce jsou seřazeny tak, že v prvním je pouze jedna karta. V druhém jsou dvě, ve třetím tři a tak dále. První karta v každém sloupci je otočena lícem vzhůru a můžete s ní manipulovat. Ostatní jsou lícem dolů. Cílem je seřadit všechny karty do 4 balíčků podle barev od esa po krále.

Číst dál
Obrázek stránky Jednobarevný Spider Solitaire

Jednobarevný Spider Solitaire

Jednobarevný spider solitaire se hraje se 104 kartami, kde mají všechny jednu jedinou barvu. Nejčastěji to bývají piky. V této variantě solitéru musíte vytvářet seřazené sloupce karet od krále po eso. Tím že se hraje jen z jednou barvou, tak je skládání snazší. Jakmile máte seřazenou kompletní řadu, tak všechny karty ve sloupci zmizí a vy můžete pokračovat dále.

Číst dál
Obrázek stránky Free Cell solitaire

Free Cell solitaire

V této variantě solitéru se hraje s 52 kartami, které se od začátku hry nachází všechny na hracím poli v osmi sloupcích lícem nahoru. Jsou však v takové pozici že vrchní karta blokuje ostatní karty ve sloupci pod ní. Ve hře není žádný balíček, ze kterého by se dali vzít nové karty ale nachází se zde 4 pole, které se používají k odkládání karet, které překáží při kombinování ve sloupcích.

Číst dál
Obrázek stránky Tří věžový solitaire

Tří věžový solitaire

Klasický tří věžový solitaire se hraje s 52 kartami, které jsou položené tak že tvoří 3 věže vedle sebe. Špičky věží tvoří dohromady 18 karet, které jsou lícem dolů. Společný základ pak tvoří 10 karet lícem nahoru. Karty v pyramidě jsou položeny tak, že vždy dvě spodní karty blokují jednu nad nimi. Ostatní karty jsou uloženy v hlavním balíčku lícem dolů a první karta leží vedle na odkládacím balíčku lícem nahoru. Cílem hry je odstranit všechny karty z herního plánu.

Číst dál
Obrázek stránky Pyramid solitaire

Pyramid solitaire

Pyramid solitaire se hraje s 52 kartami a je velice podobný tří věžovému solitéru ale na rozdíl od něj jsou karty umístěné do jedné pyramidy o 28 kartách, kde základ tvoří řada sedmi karet. Všechny karty jsou otočené lícem nahoru ale jsou položené vždy tak, že spodní dvě karty blokují jednu nad nimi. Ostatní karty jsou uloženy v hlavním balíčku lícem dolů a první karta leží vedle na kombinačním poli lícem nahoru. Cílem je také odstranit všechny karty ze stolu avšak postup je takový, že musíte spárovat vždy takové dvě karty jejichž součet hodnot dá dohromady 13.

Číst dál