Tří věžový solitaire

Obrázek stránky Tří věžový solitaire Klasický tří věžový solitaire se hraje s 52 kartami, které jsou položené tak že tvoří 3 věže vedle sebe. Špičky věží tvoří dohromady 18 karet, které jsou lícem dolů. Společný základ pak tvoří 10 karet lícem nahoru. Karty v pyramidě jsou položeny tak, že vždy dvě spodní karty blokují jednu nad nimi. Ostatní karty jsou uloženy v hlavním balíčku lícem dolů a první karta leží vedle na odkládacím balíčku lícem nahoru. Cílem hry je odstranit všechny karty z herního plánu.

Karty se odstraňují tak že je přesunujete z herního plánu na odkládací balíček. Na balíček lze odložit vždy taková karta jejíž hodnota je o jeden bod vyšší nebo nižší než hodnota karty, která se aktuálně na balíčku nachází.

Například pokud je na odkládacím balíčku pětka, pak na ní můžete položit šestku nebo čtverku. Pokud je tam desítka, tak na ní můžete položit devítku nebo kluka a pokud je tam eso, tak na něj můžete položit krále nebo dvojku. Nezáleží přitom na barvě karet. Ideální je tvořit delší kombinace jako například: dva, tři, dva, tři, čtyři, pět, čtyři, pět, šest apod.

Pokud se na herním plánu nenachází žádná karta, se kterou můžete tvořit kombinace, tak klikněte na hlavní balíček, ze kterého se vezme jedna karta a otočí se na odkládací balíček. Opět zkontrolujte zda lze vytvořit nějaké kombinace a pokud i pak ne, tak otočte další. Takto postupujte stále dále.

Hru vyhráváte když odstraníte všechny karty ze stolu a naopak prohráváte pokud dojdou karty v hlavním balíčku a na stole stále nějaká karta zůstává.

Tento popis je určen pro hry: Fairway Solitaire , Tri towers solitare , King of Solitaire a kategorii Solitaire věže